Competition Results

Competition Draw for Saturday 29th July

 

Summer Meeting    
       
07:30 Gordon Ritchie (5c) David McFarlane (8c) Richard Webb (7c)
07:38 Malcolm Davidson (0c) Sean Davidson (3c) Steve Shaw (11c)
07:46 Bobby Cruickshanks (6c) Darren Menzies (6c) Bryan Cruickshanks (10c)
07:54 Craig Robson (12c) Alistair Layland (12c) Pat Gallagher (15c)
08:02 John Anton (0c) Brian MacDonald (5c) ............................
08:10 Liam Barn (0c) Ken Scotland (8c) Bruce Miln (11c)
08:18 Les Bayne (5c) Scott Stewart (6c) Nicholas Inglis (9c)
08:26 Mark Lundberg (6c) Ronald Calderwood (10c) James Kettles (13c)
08:34 Chris Woolley (11c) Michael McCafferty (19c) Stewart Fairlie (20c)
08:42 Brian Ross (10c) Paul Russell (12c) Derek Hope (12c)
08:50 Martin Campbell (6c) Graeme Buchan (13c) Colin Girdwood (19c)
08:58 Lynn Gowrie Susan Berry Jill Simpson
09:06 Time Gap Time Gap Time Gap
09:14 Alan Wilson (4c) Graham Deuchars (10c) ............................
09:22 Iain Henderson (9c) Chris Warnes (11c) Richard MacDonald (13c)
09:30 Jake Thomson (10c) David Kerrigan (11c) ............................
09:38 David Scobie (14c) John Rice (14c) Ronald Millar (21c)
09:46 Daniel Young (-3) Sandy Honeyman (4c) Alan Urquhart (6c)
09:54 ............................ ............................ ............................
10:02 Robbie Thorne (4c) Steven Jeffress (13c) ............................
10:10 ............................ ............................ ............................
10:18 ............................ ............................ ............................
10:26 ............................ ............................ ............................
10:34 Tony Sullivan (3c) Brian Scott (7c) Laurie Deuchars (21c)
10:42 ............................ ............................ ............................
10:50 David Logie (1c) Tony Stewart (12c) David Abercrombie (21c)
10:58 ............................ ............................ ............................
11:06 ............................ ............................ ............................
11:14 ............................ ............................ ............................
11:22 ............................ ............................ ............................
11:30 ............................ ............................ ............................
11:38 Gary Sherrit (8c) Jim Muir (14c) ............................
11:46 Mark Taylor (19c) Bob Fairley (23c) ............................
11:54 ............................ ............................ ............................
12:02 ............................ ............................ ............................
12:10 ............................ ............................ ............................
12:18 ............................ ............................ ............................
12:26 George Black (17c) Michael Irons (23c) ............................
12:34 Tom Riddell (17c) Geoff Quigley (22c) ............................
12:42 Craig Young (8c) Drew White (11c) Christopher Cameron (18c)
12:50 Hamish Reekie (12c) Terry Wade (12c) Mark Mackinnon (14c)
12:58 ............................ ............................ ............................
13:06 ............................ ............................ ............................
13:14 ............................ ............................ ............................
13:22 Chris Mitchell (5c) Donald Ramsay (9c) ............................
13:30 Michael Gow (5c) Hugh MacMaster (9c) ............................
13:38 Stuart Gray (10c) Steven Haxton (11c) Terence O'Connor (10c)
13:46 Gregor Wells (7c) James Brown (12c) David Fleming (18c)
13:54 Alison Stockley Carol Muir Margaret Leaver
14:02 ............................ ............................ ............................
15:54 ............................ ............................ ............................
16:02 Andrew McCulloch (13c) James Lodge (23c) ............................
16:10 ............................ ............................ ............................
17:06 ............................ ............................ ............................
17:14 Chris Barr (2c) Richie Burnett (14c) ............................

Handicap List

Fixtures

Attached is a PDF version of the 2017 Fixture List.

This has Gents, Ladies and Open Competitons along with some pre-booked events and Charity Days.

Senior and Junior Fixtures will be done during the season to maximise the entry into these competitons - and we are looking to move the traditional Monday Senior Stableford events to a Tuesday - to coincide with the Clubhouse being Open.

For Ladies Only Fixture List - click here.

 

Members' Diary